• Strona Główna • O Firmie • Katalog produktów • Usługi • Zapytania • PRACA • Kontakt
 

KOMENTARZE I ARTYKULY

• Mop - Wiadomo co to jest. • Gryzonie - Deratyzacja - procedury • Dojarka przewodowa - Procedura HACCP • Ozon - wytwornice ozonu - ozonatory • ŚRODKI TRANSPORTU - Dezynfekcja • Lodówki - chłodziarki. Przykre zapachy
wiecej… 

Ozon - wytwornice ozonu - ozonatory

OZON tritlen (O3)

Jest to jedna z odmian alotopowych tlenu. Posiada silne właściwości dezynfekujące.

Do tej pory nie stwierdzono uodpornień mikroorganizmów na jego działanie.

Ozon jest niebieskim gazem, cięższym od powietrza, przez co doskonale penetruje porowate powierzchnie. Ma zapach powietrza po burzy. W stanie wolnym występuje w atmosferze. Powstaje w górnych warstwach atmosfery pod wpływem promieni ultrafioletowych. Tworzy się również w warunkach łuku elektrycznego.

Dobrze rozpuszcza się w wodzie. Posiada bardzo silne właściwości utleniające, dzieki czemu ma bardzo silne działanie dezynfekujące i dezodorujące.

Jest nietrwały, co jest jednocześnie wadą ale i zaletą. Nie można go magazynować. Okres trwania wynosi ok. 30 minut.

Wada-krótka żywotność - obecnie traci na znaczeniu, ponieważ skonstruowano skuteczne i wydajne wytwornice ozonu - ozonatory.

Ozon wykazuje 50 razy skuteczniejsze działanie mikrobójcze i 3000 razy szybsze niż popularny chlor (Cl2)

W bardzo dużym przybliżeniu, można powiedzieć, że ozon to "suchy nadtlenek wodoru" (popularna woda utleniona).

Zastosowanie: wytwornice ozonu - ozon można stosować do dezynfekcji wody, ścieków, pomieszczeń, hal, chłodni, ziół, przypraw, basenów, likwidacji glonów i sinic w oczkach wodnych i stawach bez szkody dla ryb i innych organizmów tam żyjących. Skutecznie likwiduje niepożądane zapachy w pomieszczeniach i halach. Doskonale nadaje się do dezynfekcji kabin samochodów. W odpowiednich dawkach znakomicie poprawia warunki zoohigieniczne w kurnikach, chlewniach i innych pomieszczeniach inwentarskich.

Niektórzy "entuzjaści " ozonu, których ja nazywam "zachłystywaczami" , upatrują w rozwoju tej technologi konkurencji dla chemicznych środków dezynfekujących. Nic bardziej błędnego. Chemiczne środki dezynfekujące mają swoje miejsce i będą je miały zawsze. Na pewno wytwornice ozonu powinny usunąć z gabinetów lekarskich i zabiegowych lampy bakteriobójcze, których skuteczność jest bardzo mała ( wielu badaczy poświęciło temu zagadnieniu wiele prac w latach 60 i 70 ubiegłego wieku) .

Wraz z pojawieniem się technologi umożliwiającej produkcję ozonu w miejscu jego stosowania, zmiejszy się zapotrzebowanie na chlor do dezynfekcji wody i ścieków. Chlor jest bardzo toksyczny i bardzo niebezpieczny w transporcie i magazynowaniu.

Firma Sochland dysponuje różnymi rodajami wytwornic ozonu. Od małych do dezynfekcji i dezodoracji np: gabinetów zabiegowych, oczek wodnych ,urządzeń do dezynfekcji i dezodoracji hal, basenów, wody w stacjach uzdatniania, ziól, przypraw, suszu itp

CYKLOP 400 Ten niewielki ozonator przeznaczony jest do pomieszczeń o stosunkowo małej kubaturze ( ok. 125 - 150 m³). Dane techniczne : - wydajność produkcji ozonu : 400mg./godz. - moc : 6 Wat - wydajność pompki tłoczącej powietrze: 3-4 l/min - waga : 0,9 kg -wymiary : 300x240x90 mm -napięcie zasilania - 220-230 Volt Wyposażony w panel sterowania czasem pracy w zakresie od 10 do 60 minut. Posiada Europejski Certyfikat Zgodności CE Doskonale nadaje się do dezynfekcji pomieszczeń gabinetów medycznych i weterynaryjnych oraz kabin smochodów i autobusów.

Zefir 7000 Do ozonowania większych pomieszczeń. Dane techniczne: - ciężar : 4 kg. - napięcie zasilania : 220- 230 Volt - pobór mocy: 150 Wat - wydajność wentylatpra : 120 CFM - wydajność produkcji ozonu: 7000mg/godz. (7g/h) -wymiary : 289 x 189 x 140 mm

Lentz King

Ozonator do zastosowania w lodówkach . Powoduje hamowanie rozwoju flory Cheap Patek Philippe Replica bakteryjnej ,pleśni i grzybów (film mikrobiologiczny), a więc zapobiega powstawaniu tzw."zapachu lodówkowego". Wydłuża okres przechowywania składowanych artykułów spożywczych. Dane techniczne: - zasilanie: 6V prąd stały z 4 baterii R14 - czas pracy w zależnośi od trybu pracy (Hi lub Low) wynosi od 60 do 150 dni - wymiary : 78 x 65x135 mm - waga bez baterii : 190 g.

  Projektowanie stron internetowych - NETLER
			  zawsze dla Ciebie P.U.H. SOCHLAND Kazimierz Górski;    96-500 Sochaczew;   ul. Grabskiego 18 
tel.: (+48 46)  862 21 98;   fax: (+48 46) 862 21 98;  tel. kom. +48 500 284 412    e-mail: poczta@sochland.pl
Sklep czynny Poniedziałek - piątek od 10:00 do 17:00 sobota od 09:00 do 13:00